lv | en

Projekta dalībnieki

BioMedPharm projekts apvieno Latvijas sešas vadošās biomedicīnas pētniecības organizācijas.

 

 

Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) ir valsts zinātniskais institūts, kas nodarbojas ar fundamentālo un praktisko pētījumu īstenošanu organiskajā, fizikālajā, medicīniskajā, bioanalītiskajā un biofizikālajā ķīmijā, molekulārajā farmakoloģijā, kā arī darbojas jaunu zāļvielu meklējumu jomā. Institūtam ir plašs akadēmiskās sadarbības tīkls, OSI ir 11 ES finansētu pētniecības konsorciju partneris, kā arī EU-OPENSCREEN dalībnieks. OSI ir veiksmīgs un augstu novērtēts komercsektora sadarbības partneris, industrijas finansējumam veidojot aptuveni trešdaļu institūta pētniecības budžeta.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir Latvijas vadošā inženierzinātņu universitāte. RTU stiprās puses ir biomateriāli un notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas, kā arī pieredze antimikrobiālās aizsardzības risinājumos. RTU augstas veiktspējas datorcentrs (HPC) ļauj īsā laikā atrisināt sarežģītus uzdevumus. HPC ir vairāku Apvārsnis 2020 projktu partneris un ir veicis pilnas genoma sekvenēšanas datu analīzes.

Latvijas Universitāte (LU) ir medicīnas bāzes zinātnes, translācijas medicīnas un klīniskās medicīnas mājvieta, kas attīstījusi plašu starptautisku sadarbības tīklu, t.sk. sadarbību ar komercsektoru (Microsoft, ROCHE, Johnson&Johnson u.c.). Sadarbība ar trim universitātes slimnīcām (P. Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu) ļauj igūt kvalitatīvas klīnisko datu kopas.

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir zinātnes universitāte ar līdera lomu Latvijas medicīnas un sabiedrības veselības nozarēs, vienlaicīgi sniedzot ieguldījumu arī Eiropas zinātnē. Galvenie pētniecības virzieni ir onkoloģija, mikrobioloģija un virusoloģija, bioinformātika, farmācija, stomatoloģija un saslimšanu profilakse. RSU ir EATRIS, BBMRI, EOSC, SHARE, Cancer consortia, EIT Health konsorciju dalībniece. Sadarbības tīkls tiek attīstīts, izmantojot nacionālos un starptautiskos pētniecības projektus (Horizon Europe, COST Actions, ERDF, FLAG-ERA), kā arī tehnoloģiju pārneses aktivitātes.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR ir starpdisciplināra pētniecības organizācija, kas specializējusies integrētā sabiedrības veselības, veterinārmedicīnas, pārtikas un vides drošības izpētē. Molekulārajā bioloģijā un organisko vielu masspektrometrijā BIOR ir Baltijas valstu līderis laboratorijas jaudu un pieejamo testēšanas tehnoloģiju ziņā. BIOR zinātnieku kompetence dažādās jomās nodrošina laboratoriju spēju starpdisciplinārus bioloģisko un ķīmisko risku novēršanas uzdevumus.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs (BMC) ir neatkarīgs zinātnisks institūts ar vadošo lomu cilvēka genoma, vēža, biotehnoloģijas un vakcīnu attīstības pētījumos. BMC ir izveidojis vairākus nacionāla līmeņa pētniecības infrastruktūras obkjektus, piemēram, Nacionālo biobanku un Genoma centru, kā arī dzīvnieku un šūnu bioloģijas laboratorijas un biotehnoloģijas iecirkni. BMC ir nozīmīgs industrijas sadarbības partneris vakcīnu attīstības jautājumos, kā arī darbojas vairākos starptautisko sadarbības tīklos, piemēram INSTRUCT, BBMRI un Eiropas '1+ Million Genomes' iniciatīvā.